Mira Košťálková 

Není čas ztrácet čas, ale na dobré věci si stojí za to počkat.

Demokratické principy jsou mi blízké a proto je blízký i můj vztah k RDK a potažmo školám, kde je velmi dobré prostředí pro šíření demokratické kultury. Ředitelé, učitelé, žáci, studenti i rodiče jsou totiž velmi důležitými nositeli demokratických principů, protože svou většinou zastupují naši společnost. I já jsem byla učitel, žák, student a jsem rodič, proto vnímám, jak moc je prospěšné na těchto principech neustále pracovat. Teď i v roli demokratického průvodce.

Začínala jsem jako učitelka angličtiny na ZŠ. Přes výuku angličtiny ve firmách, práci ve velkých firmách a v oblasti vzdělávání jsem se dostala až ke koučování, facilitaci a lektorování, kterým se teď i aktivně věnuji. Současně jsem i lektorkou sportovního programu a přispívám do několika časopisů s různými tématy koučování. To vše mě přivedlo k tomuto projektu, protože ho vnímám jako zúročení svých předchozích zkušeností a současně možnosti nějaké předat a nové zase nabýt. 

Jsem milovnice divadla, běhu, kávy a dobrého vína. Mám ráda cestování a výtvarné umění, i když mu skoro nerozumím. V životě je pro mě důležitá svoboda, pravda, přirozenost a smysl pro humor. A také moje děti. Nejvíc se naopak obávám lidské hlouposti a zášti. Jsem zvyklá hodně pracovat, ale také se dokáži odměňovat. Dělat si drobné denní radosti je pro mě recept na veselejší život.